konsertKONSERTINFORMATION
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Vi på KulturUngdom arrangerar nästan aldrig konserter i eget namn, men vi samarbetar desto hellre och mer med de som gör detta. En del konserter/turnéer har vi bokat och en del andra gäller bara tips på bra akter från föreningen som vi förmedlat. På denna sidan presenterar vi det som ligger framför oss - och det som ligger bakom oss de senaste åren.

-------------------------------------------------------
UPCOMING SHOWS 2015
-------------------------------------------------------

01.16 - The Bongo Club @ Frideborg, Uddevalla
02.07 - Downtown Judy release @ Hängmattan, Göteborg

-------------------------------------------------------
SHOWS 2014
-------------------------------------------------------

EASY OCTOBER @ EUROPE
01.09 @ Falkendom, Bielefeld, DE
01.10 @ Eule, Münster, DE
01.11 @ Die Wohngemeinschaft, Köln, DE
01.12 @ Pools, Göttingen, DE
01.13 @ Bedroom Disco, Darmstadt, DE
01.14 @ Schon Schön, Mainz, DE
01.15 @ KafiFuerDich, Zürich, CH
01.16 @ ISC, Bern, CH
01.17 @ Galavnik, Zug, CH
01.18 @ Paula Will Tanzen, Schwäbisch Hall, DE
01.19 @ Sparte 4, Saarbrücken, DE
01.20 @ White Rabbit, Freiburg, DE
01.21 @ Beatpol, Dresden, DE
01.22 @ You Are Awesome, Bremen, DE
01.23 @ Pony Bar, Hamburg, DE

02.01 - The Tapes @ Klubb Ba’Rock, Lindesberg

03.14 - Dystra Li @ O’Learys, Falköping

DORENA @ SPRING TOUR ’14
04.05 @ Sticky Fingers, Göteborg
04.08 @ Broder Tuck, Stockholm
04.10 @ Kodu Baar, Tallinn, EE
04.11 @ ETV, Tallinn
04.11 @ Buss, Pärnu, EE
04.12 @ Bar I Love You, LV

EASY OCTOBER (SOLO) @ SCOTLAND, UK
04.14 @ The Eagle, Inverness, UK
04.17 @ TBA, Stornoway, UK

04.18 - Varg @ C60, Mortens, Uddevalla

THE SHY LIPS @ EUROPE
04.15 @ Kulturpalast, Hannover, DE
04.16 @ Hasenschaukel, Hamburg, DE
04.17 @ Prinz Willy, Kiel, DE
04.18 @ Klub Kravin, Krupka, CZ
04.19 @ Bazina Club, Prag, CZ
04.20 @ Roham Bar, Budapest, HU
04.21 @ Shelter, Wien, AT
04.24 @ Wakmusik, Graz, AT
04.25 @ Cord Club, Munchen, DE
04.26 @ Shamrock Pub, Goetzenbruck, FR
04.30 @ La Lata de Bombillas, Zaragoza
05.01 @ La Traingu, Bilbao
05.02 @ Zona Rock, Huesca
05.03 @ Salu Cau, Tarragona
05.04 @ Zoo Bar, Barcelona, ES
05.06 @ L’Ubu, Perpignan, FR
05.08 @ Ondergronds, Leewarden, NL

KULTURUNGDOM @ PORTUGAL
04.23 - Vengha @ WMB, Barroselas, PT
04.24 - Vengha @ SWR, Barroselas, PT
04.25 - Vengha @ Side B, Lisboa, PT

MOMEND, LV @ Dinkytown
04.29 @ Bohusläns Museum, Uddevalla
04.30 @ Mejeriet, Trollhättan
05.01 @ Café Mic, Vänersborg
05.02 @ Nolbygårds Ekobageri, Alingsås
05.03 @ Bengans, Göteborg

05.01 - The Order @ Speak Your Mind, Göteborg
05.10 - House of Trees @ Gmlstn Jazz, Göteborg
05.23 - Kullenfestivalen w/ Huset, Skillnicker, The Bongo Club, Kattegatt, Sibyl Vane, EE, Bottlecap, Browsing Collection
05.24 - Sommarplågan w/ The Shy Lips, Sibyl Vane, EE, The Bongo Club
05.28 - Dystra Li @ Vårskrik, Lindesberg
05.29 - Olles Fightclub @ Vårskrik, Lindesberg

06.05 - Pale Honey @ The Eagle Bar, Inverness, GB
06.06 - Pale Honey @ The Market Bar, GoNorth Festival, Inverness, GB
06.06 - Huset + The Stomping Academy @ Picknickfestivalen, Göteborg
06.06 - Death By Armborst @ RCA Club, Lissabon, PT
06.07 - Death by Armborst @ Santa Maria Fest, Beja, PT
06.07 - The Bongo Club @ Club Ba’Rock, Lindesberg
06.27 - YR + Warp Riders, NO @ Truckstop Alaska, Göteborg

07.12 - Chugger @ Vicous Rock Festival
07.25 - The Bongo Club + Bottlecap @ Frasses Fixarfest, Svenljunga
07.26 - Browsing Collection @ Frasses Fixarfest, Svenljunga
07.26 - Pale Honey @ Wickerman Festival, Dundrennan, GB
07.25 - Snuss Stock Festival w/ Blackbox Red, NL, Lay Low IS, Bottlecap
07.26 - Snuss Stock Festival w/ QQO DK, The Lips FI, Downtown Judy,

08.01 - The Stomping Academy @ NGOM Fest, Pristina, KO
08.02 - The Shy Lips + Downtown Judy @ Elinorspelen, Skälebacken, Uddevalla
08.08 - Huset @ UHØRT, Köpenhamn, DK
08.09 - Johan Lööw & Impulserna @ UHØRT, Köpenhamn, DK
08.16 - Huset + IGPW @ KAOS, Mellerud
08.16 - Ratcha Banialuka @ Swedish Summer Fest, Berlin, DE
08.28 - Huset + Kendolls @ Pre Solid Sound, Mortens, Uddevalla
08.30 - Kendolls @ USS Efterfesten, Uddevalla

PALE HONEY @ FICTION TRIP, EUROPE
08.14 @ Ondergronds Fest - Leeuwarden, NL
08.16 @ MS Dockville - Hamburg, DE
08.19 @ Kulturpalast, Hannover, DE
08.20 @ Bla Bonn, DE
08.21 @ Coq d'Or, Olten CH
08.22 @ Angelagen Festival, Schwäbisch Hall, DE
08.23 @ Shamrock Pub, Goetzenbrück, FR

ELLA THE BIRD, UK @ EXCITE
08.29 @ N3, Trollhättan
08.30 @ Solid Sound, Uddevalla
09.01 @ Frippe & Fridas, Göteborg (w/ Magnus Lundborg)
09.02 @ Olof Palmes Plats, Göteborg
09.03 @ Live at Heart, Örebro

08.30 - The Bongo Club + Magnus Lundborg @ Kajkanten, Solid Sound, Uddevalla
08.31 - Ella The Bird @ @ Bengans, Göteborg

09.05 - Pale Honey @ Live at Heart
09.10 - I Grow Paper Wings @ Kliniken, KU Office, Göteborg

SKILLNICKER - PT
09.25 @ Insólito Bar, Braga
09.26 @ Bar Carpe Diem, Santo Tirso
09.27 @ Braga Music Week, Braga
09.28 @ TBA, Viana do Castelo

10.08 - Cavern People @ Kliniken, KU Office, Göteborg
10.11 - Downtown Judy @ Brygghuset, Borås
10.30 - Sväva NL @ Frippe & Fridas, Göteborg
10.31 - Sväva NL @ Generator, Göteborg

11.01 - Sväva NL + A Cup of Coffee and a Love Song @ Kassettfestivalen, Uddevalla
11.01 - Magnus Lundborg @ Brygghuset, Borås
11.27 - Downtown Judy @ GR-konferensen, Göteborg
11.27 - Magnus Lundborg @ GR-konferensen, Göteborg

THE BONGO CLUB / THE MONGO WALK
11.05 @ Roham Bar, Budapest, HU
11.06 @ Club Wakuum, Graz, AT
11.07 @ Blubb, Kaufbeuren, DE
11.08 @ The Early Bird, Innsbruck, AT
11.12 @ Old Stove Signoria, Firenze, IT
11.14 @ Le Baracat, Saint Maurice Colombien, FR
11.15 @ La Kroche Bar, Lyon, FR
11.19 @ Bar Zoo, Barcelona, ES
11.20 @ La Nube, Bilbao, ES
11.21 @ Clavicembalo, Lugo, ES
11.22 @ FNAC, Braga, PT
11.22 @ Rock Star Pub, Braga, PT
11.23 @ FNAC, Guimaraes, PT
11.25 @ Salao Brazil, Coimbra, PT
11.26 @ Maus Hábitos, Porto, PT
11.27 @ Club VR, Vila Real, PT
11.28 @ Twist and Shout Club, O Groove, ES
11.29 @ Sala Son, Cangas de Morrazo, ES
12.01 @ Bar Goleta, Sant Feliu de Guíxols, ES
12.02 @ Les Musicophages, Toulouse, FR
12.03 @ Le Pop In, Paris, FR
12.04 @ La Chaouée, Metz, FR
12.05 @ Shamrock Pub, Goetzenbrück, FR
12.06 @ B52, Eerengem, BE
12.10 @ Fake Empire, Kulturpalast, Hannover, DE
12.11 @ Ondergronds, Leeuwarden, NL
12.12 @ 8cht Vorne, Stralsund, DE
12.13 @ Kayak Bar, Copenhagen, DK

12.08 - Majestic R, NO @ Frippe & Frida, Göteborg

-------------------------------------------------------
SHOWS 2013
-------------------------------------------------------

01.05 - Bottlecap @ Klubb X, Falköping
01.30 - Bernard et Bianca @ Trapper Bar, Avesta
01.31 - Bernard et Bianca @ Café 44, Stockholm
02.01 - Bernard et Bianca @ Café Peace and Love, Borlänge
02.02 - Bernard et Bianca @ Hillstreet, Lindesberg

02.22 - The Stomping Academy + DITU, NO @ Sticky Fingers, Göteborg

03.06 - Contra @ Trapper Bar, Avesta
03.07 - Contra @ Wilmas Musikpub, Arvika
03.08 - Contra @ Café Peace and Love, Borlänge
03.09 - Contra @ Hillstreet, Lindesberg

03.08 - The Stomping Academy + DITU, NO @ Parkteatret, Oslo, NO
03.09 - The Stomping Academy + DITU, NO @ Studentersamfunnet, Fredrikstad, NO

03.13 - Johan Lööw & Impulserna @ Trapper Bar, Avesta
03.14 - Johan Lööw & Impulserna @ Wilmas Musikpub, Arvika
03.15 - Johan Lööw & Impulserna @ Café Peace and Love, Borlänge
03.16 - Johan Lööw & Impulserna @ Musikcafé, Kopparberg

03.28 - Loca, HU @ Idrottscaféet, Alingsås
03.28 - Loca, HU @ Dinkytown, Mejeriet, Trollhättan
03.29 - Loca, HU @ Dinkytown, Café Mic, Vänersborg
03.30 - Loca, HU @ Göteborg Balkan Festival, Musikens Hus, Göteborg

04.05 - Bernard et Bianca, Julia Roempke, Peter Netskar @ Nyeport, Skövde
04.06 - Bottlecap @ Sunkträsket, Gislaved
04.20 - Aggrenation @ Staunchfest, Göteborg

AGGRENATION @ PORTUGAL
04.25 - Aggrenation @ Parqe, Caldos de Rainha, PT
04.26 - Aggrenation @ Side B, Benavente, PT
04.27 - Aggrenation @ SWR Metalfest, Barroselas, PT
04.28 - Aggrenation @ Metalpoint, Porto, PT

04.26 - Science of Demise @ Side B, Benavente, PT
04.27 - Science of Demise @ SWR Metalest, Barroselas, PT

BOTTLECAP - BIRTH OF THE COOL, TOUR
04.30 - Bottlecap @ Escobar, Århus, DK
05.02 - Bottlecap @ Hummel´s Eck, Flensburg, DE
05.03 - Bottlecap @ Josten Cafe & Bar, Schleswig, DE
05.04 - Bottlecap @ Rathausbunker, Kiel, DE
05.07 - Bottlecap @ Shelter, Wien, AT
05.08 - Bottlecap @ Stadtwerkstatt, Linz, AT
05.09 - Bottlecap @ Club Wakuum, Graz, AT
05.10 - Bottlecap @ Rote Gogl, Bad Waltersdorf, AT
05.11 - Bottlecap @ Kilele Music Cafe, Kecskemet, HU
05.12 - Bottlecap @ Gozsdu Manó Klub, Budapest, HU
05.13 - Bottlecap @ Music Bar Jam, Opava, CZ
05.14 - Bottlecap @ Plan B Café, Ostrava, CZ
05.15 - Bottlecap @ Rock OK, Bratislava, SK
05.16 - Bottlecap @ Subway to Peter, Chemnitz, DE
05.17 - Bottlecap @ Ballonfabrik, Augsburg, DE
05.18 - Bottlecap @ Dazzle Danzclub, Berlin, DE

05.08 - Dystra Li @ Vårskrik, Lindesberg
05.09 - Röda Hund @ Vårskrik, Lindesberg
05.10 - Civil Olydnad @ Vårskrik, Lindesberg

BERNARD ET BIANCA - THE BALTIC TOUR
05.14 - Stockholm @ Debaser, Slussen
05.16 - Tallinn @ Kodu Baar
05.17 - Tartu @ Genialistide Klubi
05.18 - Riga @ Bar I Love You
05.19 - Kaunas @ Punto Jazz Palepe
05.20 - Vilnius @ TBA
05.21 - Palanga @ Vila Ramybe

MIND FOX + GOBI BEAR - ANIMAL ZOO TOUR
05.24 @ Knarrholmen, Göteborg, SE
05.25 @ Kontoret, Uddevalla, Se
05.28 @ JuMe Café, Kiel, DE
05.29 @ Dazzle Danzclub, Berlin, DE
05.30 @ Kulturpalast, Hannover, DE
05.31 @ Mukkes, Leeuwarden, NL
06.01 @ Der Bliksem, Den Helder, NL
06.04 @ Rock Café, Leuven, BE
06.05 @ Rogers Café, Belfort, FR
06.06 @ Lakroche, Lyon, FR
06.07 @ Shamrock, Goetzenbruck, FR
06.08 @ Terminus Brasserie - Sarragueminus, FR
06.09 @ Artopie, Meisenthal, FR
06.12 @ Pooca Bar, Hamburg, DE
06.13 @ Mellemrummet, Copenhagen, DK
06.14 @ Kajskjulet, Halmstad, SE
06.15 @ Sticky Fingers, Göteborg, SE

06.06 - Bernard et Bianca @ Picknickfestivalen, Göteborg
06.06 - Disaster in the Universe, NO @ Picknickfestivalen, Göteborg
06.06 - Alise Joste, LV @ Picknickfestivalen, Göteborg
06.07 - Alise Joste, LV @ Kajkanten, Uddevalla
06.07 - Alise Joste, LV @ Bryggan, Hjo
06.08 - Alise Joste, LV @ Café Mic, Vänersborg
06.27 - Bone Man, DE @ Torsdagsallén, Borås
06.28 - Bone Man, DE, Taikes, Lack of Loud @ Bastionen, Uddevalla
06.29 - Bone Man, DE, Taikes, Lack of Loud @ TBA, Göteborg

07.19 - Gust @ Geggan Festival, Lerdala, Skövde
07.26 - The Tapes, Bernard Et Bianca, Kattegatt @ Snuss Stock Festival, Stenungsund
07.26 - The Bongo Club @ Uddevallakalaset
07.27 - Bottlecap, Olles Fightclub, The Bongo Club @ Snuss Stock Festival, Stenungsund
07.27 - Bernard Et Bianca + The Tapes @ Uddevallakalaset

CIVIL OLYDNAD @ EUROPE
08.08 @ Köpi, Berlin, DE
08.09 @ Music Bar Jam, Opava, CZ
08.10 @ Ffud Fest, Bratislava, SK
08.11 @ Deja Vu, Gorlice, PL

08.16 - Dorena @ Dragonfly Festival, Falköping
08.17 - Dorena @ Vågen, Lindesberg
08.30 - Speed of Light @ Uddevalla Solid Sound, Uddevalla
08.31 - Bernard Et Bianca, In i Dimman @ Uddevalla Solid Sound, Uddevalla
08.30 - In i Dimman, Skillnicker @ Nossebro Rock Festival
08.31 - Dorena, The Bongo Club @ Nossebro Rock Festival

HOUSE OF TREES + COLIN MACLEOD, UK @ SWEDEN
09.04 @ Yaki Da, Göteborg
09.05 @ Sällskapet, Skövde
09.06 @ Kontoret, Uddevalla
09.07 @ Live at Heart, Örebro
09.08 @ Henriken, Oslo, NO

09.06 - Battle @ Hillstreet, Lindesberg
09.06 - Bottlecap @ Live at Heart, Örebro
09.07 - Battle, DK, Bernard Et Bianca @ Live at Heart, Örebro

WOSLOM, BR @ SCANDINAVIA
09.17 @ Escobar, Århus
09.18 @ Hillstreet, Lindesberg
09.19 @ Café Mic, Vänersborg
09.20 @ 128 A, Göteborg
09.21 @ Bastionen, Uddevalla

09.27 - Skillnicker @ Musiker Mot Rasism, Kontiki, Göteborg

10.11 - The Bongo Club @ Röda Rummet, Skövde
10.12 - The Bongo Club @ Klubb Ba'Rock, Lindesberg

10.31 - The Shy Lips @ Uddevallakassetten, Uddevalla
11.01 - The Tapes @ Uddevallakassetten, Uddevalla
11.01 - Sibyl Vane EE @ Röda Rummet, Skövde
11.01 - House of Trees @ Sørveiv, Kristiansand, NO
11.02 - Sibyl Vane @ Uddevallakassetten, Uddevalla
11.02 - House of Trees, Colin Macleod, Battle @ Benny's Rockhouse, Kristiansand, NO

AMRITA @ EUROPE
11.08 @ Südbahnhof, Chemnitz, DE
11.09 @ Muggefug, Cottbus, DE
11.10 @ Café Wagner, Jena, DE
11.11 @ Korba, Katowice, PL
11.12 @ Bazylla, Poznan, PL
11.13 @ Bambi Galore, Hamburg, DE
11.14 @ The Cave, Amsterdam, NL
11.15 @ Kamikaze, Mechelen, BE
11.16 @ Gasolina, Waregem, BE
11.17 @ Klup Bananas, Groningen, NL

BERNARD ET BIANCA @ EUROPE
11.13 @ Café Video, Gent, BE
11.14 @ Le Pop In, Paris, FR
11.15 @ Le Baraka, Clermont-Ferrand, FR
11.16 @ Shamrock, Goetzenbruck, FR
11.17 @ Terminus Brasserie, Sarragueminez, FR
11.19 @ Bla, Bonn, DE
11.20 @ Süedstadt, München, DE
11.21 @ Club WaKuum, Graz, AT
11.22 @ The Hot Rod, Oberalm HU
11.23 @ Café Concerto, Wien, AT

ONE INCH GIANT @ EUROPE
11.21 @ KB18, Köpenhamn, DK
11.22 @ Rathausbunker, Kiel, DE
11.23 @ Mukkes Musikcafé, Leeuwarden, NL
11.24 @ Gasolina, Waregem, BE
11.25 @ The Waterhole, Amsterdam, NL
11.26 @ Subway to Peter, Chemnitz, DE
11.27 @ R33, Budapest, HU
11.28 @ Kiele Music Café, Kecskemét, HU
11.29 @ Roter Gugl, Bad Waltersdorf, AT
11.30 @ Jaguar, Vezsprem, HU

11.22 - Mind Fox @ Röda Rummet, Skövde
11.23 - Mind Fox @ Novemberfestivalen, Lindesberg

-------------------------------------------------------
SHOWS 2012
-------------------------------------------------------
03.30 - Johan Lööw @ Stinsen, Mellerud
04.21 - Get Your Gun, DK + The Tapes @ Vansinnet, Göteborg
04.22 - Get Your Gun, DK + Speed of Light @ Bastionen, Uddevalla
04.27 - Dying For Some Action @ Side B, Lissabon, PT
04.28 - Dying For Some Action @ SWR-Fest, Barrosellas, PT

05.11 - House of Trees @ Tirana Ekspres, Tirana, AL
05.12 - House of Trees @ Rock The Block, Tirana, AL
05.17 - Dorena @ Jazzhuset, Göteborg
05.17 - Woslom, BR, Hunted Scriptum, PT, Mindghost @ Arena XI, Alingsås
05.18 - Woslom, BR, Hunted Scriptum, PT @ Stenhuset, Göteborg
05.19 - Woslom, BR, Hunted Scriptum, PT @ Bastionen, Uddevalla
05.25 - Bottlecap, Bernard et Bianca, Johan Lööw, The Stomping Academy, Frozen Iller, Skillnicker, Forget @ Kullenfestivalen, Skara
05.26 - The Tapes @ Knarrholmen, Göteborg

06.08 - Obliq, The Tapes @ Mingel i Mark, Kinna
06.15 - Dying For Some Action @ Metaltown, Göteborg
06.16 - Sciense of Demise + Barricade + Ammotrack @ Metaltown, Göteborg
06.16 - Dying For Some Action @ O'learys, Skövde

07.07 - Bernard et Bianca @ Oscars, Fredrikstad, NO
07.26 - Disaster in the Universe, NO @ Krokstrandsfestivalen, Strömstad
07.27 - Oholics @ Månefestivalen, Fredrikstad, NO
07.27 - Disaster in the Universe, NO @ Snuss-Stock Festival, Stenungsund
07.28 - Disaster in the Universe, NO @ Uddevallakalaset
07.28 - Obliq, The Berndt, Adoo @ Snuss-Stock Festival, Stenungsund

08.04 - Obliq @ Refshalen Festival, Köpenhamn, DK
08.04 - The Stomping Academy @ KAOS, Mellerud
08.16 - House of Trees @ Hausenschaukel, Hamburg, DE
08.18 - House of Trees @ Copenhagen Songwriters Festival, Köpenhamn, DK
08.22 - Los Explosivos, MX @ Café Mic, Vänersborg
08.31 - Johan Lööw & Impulserna @ Solid Sound, Uddevalla

09.01 - Obliq @ Solid Sound, Uddevalla
09.08 - Sterile Hermaphrodite @ Bunkerfest, Tirana, AL
09.09 - Ben Salter, AU + Mixtune for Cully, DK @ Vansinnet, Göteborg
09.09 - Sterile Hermaphrodite @ Tirana Ekspres, Tirana, AL
09.10 - Sterile Hermaphrodite @ Si n'Shpi, Tirana, AL
09.28 - House of Trees @ Freguez, Viana do Castelo, PO
09.29 - House of Trees @ Stadium Bar, Barcelos, PO
09.30 - House of Trees @ Aenema Café, Braga, PO

10.01 - House of Trees @ M-Day, Braga, PO
10.06 - Elias Bolander @ Elinorspelen, Efterfesten, Uddevalla
10.31 - Death by Armborst @ Musikhuset Repan, Skövde
11.09 - Dying For Some Action + Bottlecap @ Sørveiv, Kristiansand, NO
11.24 - Floyd Ensemble plays The Wall @ Världskulturmuseet, Göteborg

12.01 - Strindbergs + Johan Lööw & Impulserna @ Klubb X, Falköping

HOUSE OF TREES + UTTER, PT - SCANDINAVIA & THE BALTICS
10.31 @ Pustervik, Göteborg med Bernard et Bianca
11.01 @ Freja, Skövde med Bernard et Bianca
11.02 @ Spira, Jönköping
11.03 @ Sunkträsket, Gislaved
11.04 @ Hillstreet, Lindesberg
11.05 @ Café Peace & Love, Borlänge
11.07 @ Klubi, Åbo, FI
11.08 @ Secret Show, Helsingfors, FI
11.09 @ Kodu Baar, Tallinn, EE
11.10 @ Bar I Love You, Riga, LV
11.11 @ Underground Pub, Kaunas, LT
11.12 @ Loftas, Vilnius, LT

HEMMAPLAN FEAT. ADOO, ANOYA, AYOUB, MARUS
11.07 @ Världskulturmuséet, Göteborg
11.08 @ Dalaberg, Uddevalla
11.09 @ Ryds Fritidsgård, Skövde
11.10 @ Italiabaren, Lidköping

DYING FOR SOME ACTION - ONE LEGGED WHORE TOUR
11.16 @ Alhambra, Oldenburg, DE
11.17 @ La Datscha, Potsdam, DE
11.18 @ Klub Fabrika, Poznan, PL
11.20 @ Submarine Club, Litvinov, CZ
11.21 @ Suway to Peter, Chemnitz, DE
11.22 @ Cross Club, Prague, CZ
11.23 @ Jatka Club, Vsetin, CZ
11.24 @ Metroclub, Sálá, SK
11.25 @ Underground, Kromeriz, CZ
11.27 @ Crazy Mama, Budapest, HU
11.28 @ Mochvara, Zagreb, HR
11.29 @ Shelter, Vienna, AT
11.30 @ Club Wakuum, Graz, AT
12.01 @ Ballonfabrik, Augsburg, DE

 

           | 
LOGGA IN - BLI MEDLEM